Breadcrumbs

Szlak przetarty chusteczką

Od kiedy maluch zaczyna raczkować, nie sposób spuścić go z oka. Wszystkiego dotknie, a co znajdzie na dywanie, weźmie do buzi. Uważne, regularne sprzątanie staje się w tym czasie dla rodziców zadaniem numer jeden.

 

Ważne zasady 

Najlepszą powierzchnią do raczkowania jest czysta podłoga w domu lub dywan. Maluch codziennie swobodnie się po nich przemieszcza, więc regularnie odkurzaj je, a podłogi zmywaj ponadto ciepłą wodą.

  • Sprawdzaj, czy na podłodze nie leżą małe elementy, takie jak moneta, koralik, spinacz – eksplorując świat, maluch może je połknąć, a to zagraża jego zdrowiu.
  • Pamiętaj o regularnym wycieraniu kurzu i brudu z powierzchni dostępnych dla dziecka. Maluch dotyka ich rękami, które potem trafiają często do jego buzi.
  • Zadbaj o wygodne ubranie dla raczkującego malucha – lepsze będzie body i luźne spodenki niż śpioszki; przydadzą się też antypoślizgowe skarpetki.
  • Nie pozostawiaj płynów do mycia i środków do czyszczenia w zasięgu rąk raczkującego malucha. Dokładnie zamykaj szafkę, w której je chowasz, a najlepiej również drzwi do łazienki.
  • Zwróć uwagę na to, jakich preparatów używasz do codziennych porządków – silne środki chemiczne są szkodliwe dla dziecka, zwłaszcza że raczkujący maluch całym sobą „odkurza” domowe przestrzenie. A skład preparatów do czyszczenia nie jest obojętny dla organizmu maluszka.

 

Co może pomóc?

Do codziennego sprzątania wybieraj delikatne środki, które radzą sobie z brudem, ale są przy tym bezpieczne dla wrażliwego organizmu dziecka i jego skóry, jak np. nawilżane chusteczki do czyszczenia powierzchni Lovela. To produkt, który został opracowany specjalnie z myślą o dzieciach i ich potrzebach. Idealnie nadaje się do czyszczenia sprzętów, z którymi dziecko ma codzienny kontakt – na przykład takich, jak krzesełko do karmienia, przewijak czy stolik, o który opiera się maluch próbujący stawać na własnych nogach. Warto pamiętać, że wszystkie powierzchnie i sprzęty, z którymi malec styka się podczas samodzielnego poznawania świata, wymagają również specjalnego traktowania podczas czyszczenia. Powodzenia!