Proszki do prania dla alergików - czym się charakteryzują?

Wrażliwa skóra małych dzieci i dorosłych alergików wymaga specjalnego traktowania. Jednym ze sposobów dbania o jej bezpieczeństwo jest używanie hipoalergicznych środków do prania. Sprawdź, jakie najlepiej wybrać.

Zdjęcie proszku Lovela Family

Dlaczego należy wybierać do hipoalergiczne proszki do prania?

Jeśli cierpisz na alergie skórne, to doskonale wiesz, jak bardzo twoje zdrowie i samopoczucie są zależne od unikania alergenów i podrażnień. Jednym ze sposobów ochrony twojej skóry jest dbanie o ubrania i tkaniny, które mają z nią kontakt. Szczególnie znaczenie ma pranie w hipoalergicznych i niepodrażniających wrażliwej skóry proszkach lub płynach. Podobnej troski wymaga skóra małych dzieci. W pierwszych miesiącach życia dziecka jego skóra jest bardzo wrażliwa i potrzebuje specjalnej ochrony, dlatego poleca się stosowanie środków piorących o specjalnie opracowanym składzie. Przez pierwsze 3 lata skóra dziecka kształtuje się i zwiększa swoje funkcje ochronne, tak by odpowiednio pełnić swoją funkcję, jako bariera chroniąca wnętrze organizmu przed urazami, promieniami UV czy substancjami chemicznymi, a także umożliwić odbiór dotyku i uczestniczyć w wielu innych ważnych procesach. Dlatego też, tak ważny jest wybór delikatnych środków piorących, które nie pozostawią na ubrankach substancji, które mogą być niebezpieczne dla dziecka.

Jak unikać podrażnień skóry alergicznej?

Uniwersalne zasady dbania o ubrania osób o szczególnie wrażliwej skóry, czyli dzieci i dorosłych alergików to:

  • pranie w wysokiej temperaturze (zgodnie z zaleceniami producenta odzieży),
  • dwukrotne a nawet trzykrotne płukanie na koniec prania,
  • noszenie naturalnych tkanin, takich jak bawełna lub o dodatkowych właściwościach antyalergicznych,
  • prasowanie ubrań - wysoka temperatura dodatkowo dezynfekuje tkaniny i pozwala pozbyć się roztoczy,
  • stosowanie płynów i proszków do prania dla alergików lub bezpiecznych dla dzieci od 1. dnia życia,
  • pranie na specjalnym programie - niektóre pralki mają specjalny program do prania dziecięcych ubranek lub ubrań alergików, ma on domyślne ustawienie wydłużonego prania w wyższej temperaturze oraz dodatkowego płukania,
  • bezwzględne pranie wszystkich nowych ubrań i tkanin mających kontakt ze skórą, aby pozbyć się potencjalnie drażniących chemikaliów oraz alergenów.

Jak wybrać proszek do prania dla alergika?

Antyalergiczne proszki do prania są coraz częściej wybierane przez konsumentów, co wynika zarówno z rosnącej liczby alergii, jak i świadomości na temat detergentów. Takie produkty są są delikatniejsze, ponieważ zawierają składniki o zmniejszonym potencjale alergizującym. Określa się je jako hipoalergiczne. Dzięki temu są bezpieczne dla skóry wrażliwej:  zarówno dla skóry noworodków i małych dzieci, jak i skóry osób dorosłych. 

Dodatkowo przed zakupem warto zwrócić uwagę na badania dermatologiczne i atest renomowanej instytucji. Przykładem takich środków piorących, które można stosować już od pierwszych dni życia, są produkty Lovela Baby. To co je charakteryzuje to: 

- łagodny skład

- specjalnie opracowane i przebadane dermatologicznie formuły – gwarantujące bezpieczeństwo dla zdrowia

- pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka

- polecane nie tylko dla dzieci od .1 dnia życia, ale także dla osób z wrażliwą skórą, skłonną do alergii oraz AZS. 

Wśród produktów Lovela Baby znajdziesz także hipoalergiczny odplamiacz. Jest doskonały do usuwania typowych dziecięcych plam, jak np. z dań ze słoiczków, soku brzoskwiniowego, trawy, błota i kredek świecowych. Aby pozbyć się trudnych zabrudzeń możesz dodatkowo namoczyć poplamione ubranie, ale zdecydowanie unikaj odplamiaczy, które nie są przeznaczone specjalnie dla skóry alergicznej.

Proszek do prania dla alergików i całej rodziny

Jeśli masz w domu małe dziecko lub osobę z alergiami skórnymi, zwróć uwagę na to, w jakich środkach pierzesz ubrania reszty domowników. W ciągu dnia, podczas zabawy, noszenia czy przytulania skóra dziecka ma bezpośredni kontakt z ubraniami rodziców, podobnie skóra dorosłego ma styczność z ubraniami innych domowników. Warto wybrać więc bezpieczny, hipoalergiczny produkt do prania ubrań całej rodziny.

Do tego celu zostały stworzone produkty Lovela Family, które są:

- hipoalergiczne,

- posiadają delikatną, przebadaną dermatologicznie formułę, która także skutecznie dopiera zabrudzenia,

- bezpieczne dla wrażliwej skóry powyżej 1. roku życia.

Artykuł opracowany na podstawie tekstu „Dlaczego czytanie etykiet jest ważne?”

Nasze produkty lovela

Wybierz i kup produkty Lovela Family pasujące do Twoich potrzeb.

Polecamy jeszcze…

Te artykuły mogą być dla Ciebie ciekawe.

Zdjęcie płaczącego dziecka
Zdjęcie rączki dziecka
Zdjęcie dziecka w łóżeczku