Jak prać pierwsze ubranka dla noworodka?

Skóra nowo narodzonego dziecka jest niezwykle delikatna i wymaga szczególnego traktowania. Podpowiadamy, jak prać ubranka noworodka, aby były dla niej bezpieczne.

Zdjęcie odplamiacza Lovela

Czy trzeba prać ubranka dla noworodka?

Zdecydowanie tak! Niezależnie, czy mamy nową wyprawkę ze sklepu, czy też z drugiej ręki, wszystkie tekstylia, które będą miały kontakt ze skórą maluszka, przed pierwszym użyciem powinny zostać wyprane i wyprasowane. Skóra noworodka jest znacznie cieńsza niż u dorosłego i nie posiada jeszcze silnej bariery ochronnej. Dlatego warto wiedzieć, jak i w czym prać ubranka dla noworodka, by usunąć z nich bakterie, zanieczyszczenia i potencjalne alergeny.

Jak prać ubranka dla noworodka? 

Wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach, by wyprać i przygotować ubranka na pierwsze dni życia dziecka. Po pierwsze, ze względów higienicznych, ubranka dla noworodka pierzemy oddzielnie, bez ubrań pozostałych członków rodziny. Po drugie, pierzemy je w pralce na specjalnym programie dla dzieci lub stosujemy podwójne a nawet potrójne płukanie, dzięki któremu pozbędziemy się resztek detergentów. Po trzecie, nie należy stosować większej ilości danego środka piorącego niż zalecana przez producenta 

- tym samym nie ryzykujemy niedokładnego wypłukania środka piorącego. 

W ILU STOPNIACH PRAĆ UBRANKA DLA NOWORODKA?

Ubrania dla noworodka pierzemy zawsze w jak najwyższej temperaturze, czyli 60 lub 90ºC. Większość zarazków ginie w temperaturze 60ºC, dlatego nie ma potrzeby “wygotowywania” wyprawki. Dlaczego pranie ubranek dla noworodka w 30 stopniach to nienajlepszy pomysł? Taka temperatura nie jest wystarczająco wysoka, by usunąć drobnoustroje. Obawiasz się, jak taka temperatura wpłynie na tkaniny? Ubranka dla najmłodszych powinny być wykonane naturalnych materiałów, takich jak bawełna lub bambus, dla których wysoka temperatura będzie całkowicie bezpieczna. Najpierw zawsze sprawdź metkę z zaleceniami producenta, ale większość ubranek dla niemowlaków jest przystosowana do prania w 60ºC. Warto także wybierać ubranka w jasnych kolorach, które nie wyblakną pod wpływem częstego prania. Oprócz ubrań nie zapomnij o wypraniu pozostałych rzeczy dla noworodka, które będą miały bezpośredni kontakt ze skórą, czyli rożka, prześcieradeł, ręczników, tetrowych pieluch, otulaczy, pościeli etc. W specjalnym środku do prania dla dzieci możesz wyprać także swoje ubrania, które będziesz nosić w trakcie porodu i później.

ILE WCZEŚNIEJ PRAĆ UBRANKA DLA NOWORODKA?

Za przygotowanie niemowlęcej szafy możesz zabrać się kilka tygodni przed spodziewanym terminem przyjścia dziecka na świat. Prawdopodobnie ubranka będą potrzebne już w szpitalu, więc część z nich powinnaś już mieć gotową na etapie szykowania torby do porodu. Wszystkie ciuszki dodatkowo powinny być wyprasowane, dlatego najlepiej zabierz się za to odpowiednio wcześniej, kiedy będziesz miała siłę i energię. Rozłóż sobie prasowanie ubranek na kilka dni, tak aby nie było to obciążające dla twoich nóg czy kręgosłupa, lub poproś o nie członków rodziny. Wysoka temperatura podczas prasowania pomaga pozbyć się bakterii i niektórych alergenów, np. roztoczy. Zaleca się, aby prasować odzież dziecka przynajmniej do ukończenia przez nie sześciu miesięcy lub dłużej, jeśli tylko skóra niemowlęcia jest sucha i alergiczna. Jeśli chodzi o to, czy prać nowe ubrania - nie ma górnej granicy, warto prać wszystkie świeżo zakupione ubrania, także dla dorosłych.

W CZYM PRAĆ UBRANKA DLA NOWORODKA?

Decyzja w czym prać ubranka dla noworodka jest ważna dla zdrowia i bezpieczeństwa maluszka. Na szczęście na rynku obecnie mamy duży wybór produktów do prania dla dzieci, dostępnych zarówno w formie kapsułek, jak i proszków oraz żeli do prania.

Do pierwszego prania ciuszków dla noworodka wybierz środek, który:

- jest hipoalergiczny,

- jest przebadany dermatologicznie,

- posiada atest, opinię lub certyfikat jednostki naukowej, np. Instytutu Matki i Dziecka,

- jest bezpieczny dla noworodków od pierwszego dnia życia.

Takie wymogi spełniają wszystkie produkty Lovela Baby. Ich skład został opracowany specjalnie z myślą o wrażliwej skórze noworodków i niemowląt. Znajdziesz wśród nich płyny, żele oraz kapsułki do prania, zarówno do prania bieli, jak i kolorów. A jeśli zastanawiasz się, czy i w czym płukać ubranka niemowlęce, wśród produktów Lovela Baby znajdziesz także hipoalergiczny płyn do płukania, który jest bezpieczny dla skóry dzieci od pierwszego dnia życia. Płyn do płukania zadba o miękkość i trwałość dziecięcych ubranek.

Mamy nadzieję, że gdy już wiesz, w czym prać ubranka noworodka, przygotowanie wyprawki będzie dla Ciebie czystą przyjemnością.

Źródło: https://epozytywnaopinia.pl/jak-przygotowac-ubranka-na-przyjscie-dziecka

Nasze produkty lovela

Wybierz i kup produkty Lovela Baby pasujące do Twoich potrzeb.

Polecamy jeszcze…

Te artykuły mogą być dla Ciebie ciekawe.

Zdjęcie wyprawki dziecięcej
Zdjęcie wyprawki dziecięcej
Zdjęcie brzucha kobiety
Noworodek w wannie