W jakiej temperaturze prać ręczniki, a w jakiej pościel?

Dzięki odpowiedniej temperaturze prania możemy przedłużyć żywotność tkanin i sprawić, że będą miękkie i przyjemne w dotyku. Sprawdź, na ile stopni ustawić pralkę piorąc dziecięcą bieliznę, pościel lub kolorowe ubrania.
Zdjęcie dziecka na nocniku

Temperatura prania - o tym nie zapominaj:

  • Zawsze sprawdzaj na metce, jaka jest najwyższa dopuszczalna temperatura prania zalecana przez producenta i pierz na niej najmocniej zabrudzone ubrania. 

  • Gdy chcesz tylko odświeżyć ubrania i nie mają one widocznych plam, zaprogramuj pralkę na 30ºC. 

  • Jeśli odcięłaś metki od dziecięcych ubranek – najbezpieczniej będzie wyprać je w temperaturze 40ºC.

  • Tkaniny takie jak wiskoza, sztuczny jedwab, len, wełna pierz tylko na specjalnym programie do prania ręcznego lub delikatnego albo wypierz je ręcznie. 

  • Czym niższa temperatura w pralce, tym kolor tkanin będzie trwalszy. Czarne lub kolorowe ubrania pierz w temperaturze nie wyższej niż 30-40ºC.

W jakiej temperaturze prać ręczniki?

Pamiętaj, aby świeżo zakupione ręczniki, podobnie jak każdą nową odzież, wyprać przed pierwszym użyciem. Ręczniki zwykle pierzemy w temperaturze 40-60ºC, na programie do tkanin bawełnianych. Aby przedłużyć ich żywotność, ustaw wirowanie na niskie obroty. Jeśli wśród twoich domowników są małe dzieci, wybierz delikatny i bezpieczny dla nich produkt, np. Lovela Family. Jeśli jednak jesteś rodzicem niemowlęcia, pamiętaj, że wszystkie tkaniny mające kontakt ze skórą dziecka powinny być prane w specjalnym środku, atestowanym do użytku od pierwszego dnia życia. Mleczka, kapsułki i proszki Lovela Baby mają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, a ich skład został opracowany z myślą o bardzo wrażliwej skórze.

W jakiej temperaturze prać pościel?

Temperaturę prania pościeli dobierz w zależności od rodzaju materiału: 

  • Pościel z czystej bawełny wypierz w 60ºC. 

  • Delikatniejszą pościel z tkaniny satynowej wypierz w 40ºC lub (o ile taka temperatura dozwolona jest na metce) w 60ºC. 

  • Pościel dziecka najlepiej prać w temperaturze nie niższej niż 60ºC. W takiej temperaturze giną np. roztocza, mogące wywoływać alergie.

W jakiej temperaturze prać dziecięce ubrania?

W pierwszych tygodniach życia dziecka zaleca się prać ubranka w jak najwyższej temperaturze i stosować co najmniej dwukrotne płukanie. Ubranka dla noworodków zawsze powinny być wykonane z czystej bawełny, która dobrze znosi wysokie temperatury. Najlepiej pierz je oddzielnie od ubrań reszty rodziny w specjalnych środkach przeznaczonych dla dzieci od pierwszego dnia życia, takich jak Lovela Baby. 

Odzież starszych niemowląt i większych dzieci możesz prać w temperaturze 40-60ºC 

– kieruj się wytycznymi producenta. Warto nawet do trzeciego roku życia prać dziecięce ubranka w hipoalergicznych środkach. Ubrania całej rodziny możesz prać w płynie lub proszku Lovela Family, który skutecznie usuwa zabrudzenia i jest hipoalergiczny.

Źródło:

https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/niezbednik-pacjenta/pranie-recznikow-i-poscieli-jak-czesto-to-robic-mikrobiolog-wyjasnia-aa-zfgG-gK5i-8xfG.html 


https://zycie.hellozdrowie.pl/w-jakiej-temperaturze-prac-ubrania-naukowcy-maja-zalecenia/

Nasze produkty lovela

Wybierz i kup produkty Lovela Family pasujące do Twoich potrzeb.

Polecamy jeszcze…

Te artykuły mogą być dla Ciebie ciekawe.

Zdjęcie odplamiacza Lovela
Zdjęcie proszku Lovela Family
Zdjęcie dziecka na nocniku