Lovela Family płyn do prania do kolorów

Dzieci są naturalnie aktywne, pragną zwiedzać i eksplorować świat. Ruch jest kluczowy dla ich rozwoju i zdrowia, dlatego od jak najwcześniejszych lat, wprowadzaj jak najwięcej zabaw ruchowych. Aktywności takie jak bieganie, skakanie, podrzucanie rozwijają motorykę dużą i pozytywnie wpływają na metabolizm. Zabawy na świeżym powietrzu dodatkowo dotleniają i ułatwiają zasypianie. Jesteś dla dziecko autorytetem, dlatego pokazując mu, że ruch jest atrakcyjny, pomagasz wyrobić dobre nawyki i wpływasz na jego zdrowie także w dorosłym życiu. Malucha uszczęśliwiają nawet najprostsze aktywności: wyścigi (spróbujcie wersji na jednej nodze, na czworakach albo do tyłu), rzucanie piłką (kopanie, rzucanie do celu, podawanie do siebie), prosta gimnastyka (przysiady, pajacyki, podskoki).
Koniecznie wypróbujcie te zabawy ruchowe:
Również w domu korzystajcie z dobrodziejstw zabaw ruchowych. Dla większości dzieci świetną zabawą będzie bitwa na poduszki, siłowanie z rodzicem czy turlanie się po podłodze. Nawet kilka minut wspólnych tańców czy gonienia się po domu poprawi wam humor. A gdy się zmęczycie, zaproponuj stworzenie bazy. Dzieci kochają budowanie kryjówek - wystarczy koc, poduszki, krzesło czy kanapa i kolejna przygoda gotowa. Zabawy w domu to także cały arsenał zabaw plastycznych: wyklejanki, kolorowanki i lepienie rozwijają kreatywność i zajmują dziecko na długi czas.
Pamiętaj, że nie zawsze musisz mieć atrakcyjne pomysły. Pozwól maluszkowi na odrobinę nudy i samodzielne poszukiwania zajęcia. Także to, co dla ciebie jest rutyną, dla dziecka może być zabawą, np. wyciaganie i układanie rzeczy w szafie, rozpakowywanie zakupów, układanie łyżek w szufladzie.
Zdziwisz się, jak niewiele zabawek tak naprawdę potrzebuje roczne dziecko. Często o wiele ciekawsze są dla niego przedmioty codziennego użytku. Zobacz, ile zajmujących zabaw możesz stworzyć wykorzystując:
Dziecko w tym wieku kocha zabawy ruchowe, szczególnie z muzyką - tańczenie, udawanie zwierzątek, podskakiwanie i pokonywanie przeszkód będzie świetną zabawą dla dwulatka. Maluch chętnie też naśladuje dorosłych: zabawy w dziecięcej kuchni, sprzątanie zabawkową szczotką, przygotowywanie posiłków dla przytulanek na pewno go zaangażują. Dwulatek będzie także zainteresowany zabawami rozwijającymi kreatywność i myślenie, dlatego sprawdzą się tu:
Trzylatek to zwykle wulkan energii. Szybko się nudzi, ale możliwości wspólnej zabawy jest coraz więcej:
Planując przyjęcie pomyśl o zabawach na urodziny dziecka w domu lub w sali zabaw. Możesz oczywiście zatrudnić animatora, pamiętaj tylko, aby zarezerwować go odpowiednio wcześniej. Jeśli się na to nie zdecydujesz, miej w zanadrzu kilka sprawdzonych pomysłów.
Ważne, aby przygotowane zabawy były integrujące, grupowe i zachęcały do rywalizacji. Zaplanuj koniecznie dużo ruchu i muzyki, a dzieci na pewno się rozkręcą. Propozycje zabaw na urodziny:
Kiedy już przerobisz wszystkie zabawy ruchowe oraz kreatywne, należy ci się nieco odpoczynku. Skorzystaj ze sprawdzonych pomysłów na aktywności, w których możesz wziąć udział na leżąco!
Wspólne czytanie książek jest doskonałym sposobem spędzania czasu razem z dzieckiem.
Przyzwyczajaj malucha od samego początku do czytania i otaczania się książkami. Nie musisz od razu zbyt wiele kupować, zapisz dziecko do biblioteki i korzystajcie z wymian książkowych. Na rynku znajdziesz książki dla każdego wieku: od książeczek sensorycznych, czy z kontrastowymi elementami, przez książeczki z okienkami i ruchomymi elementami po opowieści i serie dla starszych dzieci. Niech czytanie będzie stanie się fajną zabawą w domu. Nasza wskazówka: korzystajcie także słuchowisk, nagrań książek i podcastów dla dzieci.
https://mamotoja.pl/przedszkolak/gry-i-zabawy/10-najlepszych-zabaw-na-urodziny-dziecka-26579-r1/
Wybierz i kup produkty Lovela Family pasujące do Twoich potrzeb.
Te artykuły mogą być dla Ciebie ciekawe.